A jóga és a pihenés számomra összekapcsolódik a befelé figyeléssel, amit mégis kinyit egy kicsit az, amikor női körben gyakorolunk. A kedvenceim azok a „sima” női jóga körök, amikor előre kiírt téma nélkül hétről hétre összejövünk, kártyát húzunk, mondunk pár szót arról, miben vagyunk éppen és elkezdjük a mozgást. Ezek a kb. 60 perces jógaórák teret adnak a saját testünk érzeteiben való elmerülésre, az agyunk kikapcsolódik a mindennapi zajból és a szívünk, a méhünk bölcsessége kerül központi szerepbe. Szeretem a női testtudatosságot építő mozdulatokat, légzőgyakorlatokat és belső képes meditációkat egy térben megélni a nőkkel. Rendszeresen meghirdetek témákhoz kötött sorozatokat is, ezekről érdeklődj bátran nálam.
Gyakorlási időpontok:
A mozdulatok az élet minden aspektusához köthetők és a lecsendesedés, a légzés egy olyan sziget mindannyiunk életében, ahova bármikor visszatérhetünk.
A foglalkozás minden olyan nőnek ajánlott, aki előtérbe helyezi a testtudatosságot és az önmegfigyelést. Hisz a mozdulatok gyógyító erejében, türelmes a testével és nyitott annak jelzéseire.
A női jóga számtalan lehetőséget kínál a testünkkel és érzéseinkkel való kapcsolódásra: például holdciklusoknak, elemeknek, csakráknak, istennői minőségeknek megfelelő gyakorlás, emellett hétköznapi élethelyzeteinkben is erővel tölthet fel, segít megtalálni a hangunkat vagy ha arra van szükség, a csendünket.
A foglalkozás során rövid beszélgetésre, kártyahúzásra és Panarom illóolajokkal, olajkeverékekkel való ismerkedésre is van mód a résztvevő hölgyek körében.
Számos pozitív visszajelzés érkezett már hozzám a kör és a gyakorlás megtartó erejéről, így 18 éves kor felett minden érdeklődő és nyitott nőnek szeretettel ajánlom a kört.
Alkalmak: kedden 17:45-től 19:15-ig
Bejelentkezés szükséges a 70 6072879-es számon.
A ciklusjóga körökön a női ciklus négy fázisán haladunk végig, életre hívva azt a táncot, ami minden hónapban megtörténik a testünkben. Beszélünk a holdciklusról, a holdfázisok és a női ciklus kapcsolatáról. Szóba kerülnek a női élet szakaszai, a vérmisztériumok. Gyakorlásként az adott fázisnak megfelelő mozdulatokat végzünk, legzőgyakorlatokat és mantrákat, mudrákat is gyakorolunk. Behívjuk a térbe azt a fázist is, ami a bölcs asszonyhoz köthető, beszélünk a változókor megéléséről. Felidézzük az életmódunkban bekapcsolható eszközöket, elemeket is az egyes fázisokhoz.
A csakrák világába indulunk el együtt, és fedezzük fel magunkban és életünkben az egyes csakrákhoz kapcsolódó minőségeket. A csoport ilyenkor zárt, ugyanazokkal a hölgyekkel haladsz végig az utazáson, ami egyben önismereti út is. A test mozdulatain keresztül még inkább átéljük az egyes minőségeket és gyógyulási lehetőséget kínálunk fel magunknak a testünkön keresztül. A női jóga nem csak testmozgás, a kör nem csak fizikai együttlét, egy ilyen folyamatnak erős hatása lehet az életedre, a lelkedre. A közös út folyamán számos felismeréssel gazdagodhatunk egy biztonságos, megtartó közegben.
A hagyományos kínai orvoslás szerinti öt elem (fém, föld, tűz, víz, fa) analógiáit ismerjük meg, a hozzájuk tartozó meridiánokat és kapcsolódó minőségeket a testünkben és az érzelmeinkben. Ránézünk, hogyan támogathatók az egyes elemek, mivel lehet segíteni a szervezetünk öngyógyító folyamatait. Cél az egész-ségünk egy újabb aspektusának megismerése, kapcsolódó gyakorlatok végzése, egy reggeli tízperces gyakorlatsor elsajátítása és a női jóga gyakorlása az elemek szerinti megközelítés beépítésével a napi mozgásunkba. Életmódunkba is beépíthető praktikus ötletek is elhangzanak a foglalkozásokon (pl. szervóóra, táplálkozás).
Perszephoné, Aphrodité, Artemisz, Déméter, Héra, Pallasz Athéné és Hesztia. Ők azok, akik megjelennek a hét alkalmon és előcsalogatjuk őket magunkban, magunkból is. Lehet, hogy csak egy vagy két istennővel rezonálsz… lehet, hogy mindannyiuknál érzel valami hasonlóságot. A sorozat célja, hogy jobban megismerd rajtuk keresztül önmagad, tudj kapcsolódni különböző női minőségeidhez, ráláss és elfogadd azokat az oldalaidat, amik kevésbé vannak előtérben, engedd, hogy amit elnyomsz vagy esetleg gyenge pontnak gondolsz, megfürödhessen abban a térben, amit közösen hozunk létre a körben. A csoport zárt, hasonlóan utazás önmagadban és az életedben, mint a csakrajóga sorozat.